Vyhledávání:


Odpovědi na časté otázky

Pracovní migrace

Rady pro život v ČR

Další informace

Diskusní fóra

Doporučujeme

Mezinárodní organizace pro migraci je pouze správcem těchto stránek. Neprovádí kompletní poradenství spojené obsahem www.domavcr.cz.

Obraťte se prosím na IOM v otázkách poradenství ohledně pobytových otázek a návratů do země původu; a na partnery z neziskových organizací v dalších otázkách dle adresáře kontaktů.


Ikonka Mezinárodní organizace pro migraci

 


Novinky » Asistenční služby pro migranty InBáze III

Asistenční služby pro migranty InBáze III

23. leden 2014 | autor: InBaze | počet zobrazení: 6454

Občanské sdružení Inbáze poskytuje asistenční a poradenské služby cizincům ze třetích zemí, kteří se nacházejí v obtížné životní situaci, přímo na Odděleních pobytu cizinců MV ČR v češtině, angličtině, arabštině, francouzštině, ruštině, vietnamštině a mongolštině. Poradenství na pobočkách ve věci správního řízení a tlumočení poskytují vyškolení interkulturní pracovníci ve spolupráci s poradci ve věcech pobytu s právním a sociálním zaměřením

Celý text ke stažení

formát PDF

Celý text

Cílem projektu je poskytovat asistenční a poradenské služby cizincům ze třetích zemí, kteří se nacházejí v obtížné životní situaci, přímo na Odděleních pobytu cizinců MV ČR v češtině, angličtině, arabštině, francouzštině, ruštině, vietnamštině a mongolštině. Tento projekt navazuje na tři předchozí úspěšné projekty Asistenční služby pro migranty InBáze I, II a III realizované od roku 2011 až do současnosti. Služba je poskytována na území hlavního města Prahy v návaznosti na spolupráci s Integračním centrem Praha a dalšími nevládními migrantskými organizacemi. 

Jedná se o velmi potřebný a inovativní model poradenství, jenž vznikl ve spolupráci s Odborem azylové a migrační politiky MV ČR. Konkrétně působíme v samostatné kanceláři přímo na OPC Praha III v Cigánkově ulici, OPC Praha IV na Koněvově ulici a OPC Praha I na Bohdalci, kam přichází více než ¾ cizinců s dlouhodobým, přechodným pobytem a trvalým pobytem. Poradenství na pobočkách ve věci správního řízení a tlumočení poskytují vyškolení interkulturní pracovníci ve spolupráci s poradci ve věcech pobytu s právním a sociálním zaměřením.

Více informací najdete na webových stránkách InBáze: http://www.inbaze.cz/asistence-na-pobockach-opc-mvcr/ 

Inbáze, o.s.

 

www.inbaze.cz 


Nová témata k diskusi

Nejsou dostupné žádné diskuse.

Donoři

Evropská unie

Neziskové organizace

Centra na podporu integrace cizinců

Integrační centrum Praha

Sdružení pro integraci a migraci

Poradna pro integraci

Centrum pro integraci cizinců

Sdružení občanů zabývajících se emigranty

Organizace pro pomoc uprchlíkům

InBáze o.s.

Charita Česká Republika

META o. s. - Sdružení pro příležitosti mladých migrantů

migraceonline.cz

Cizinci v České republice - webová stránka státní správy

Ukrajinská iniciativa v České republice