Vyhledávání:


Odpovědi na časté otázky

Pracovní migrace

Rady pro život v ČR

Další informace

Diskusní fóra

Doporučujeme

Mezinárodní organizace pro migraci je pouze správcem těchto stránek. Neprovádí kompletní poradenství spojené obsahem www.domavcr.cz.

Obraťte se prosím na IOM v otázkách poradenství ohledně pobytových otázek a návratů do země původu; a na partnery z neziskových organizací v dalších otázkách dle adresáře kontaktů.


Ikonka Mezinárodní organizace pro migraci

 


Novinky » Nový domov pro azylanty II.

Nový domov pro azylanty II.

20. září 2012 | autor: InBáze Berkat | počet zobrazení: 8661

Cílem projektu InBáze Berkat je poskytovat bytové a pracovní poradenství a osobní asistenci při integraci v obci azylantům a osobám s přidělenou doplňkovou ochranou při zařizování jejich nového domova v Praze a Středočeském, Královehradeckém, Plzeňském, Ústeckém, Libereckém a Jihočeském kraji.

 

 

Hlavními cíli projektu jsou:

Bytové poradenství pro azylanty zahrnující pomoc s vyhledáním 5 bytů v rámci SIP ve variantě I., II.A, II. B  a s tím spojenými právními úkony, stěhováním nábytku a zařízení; zajištění jednorázového vybavení 15 bytů pro azylanty základním nábytkem a dalším základním zařízením umožňujícím bydlení. Byty budou vybaveny v rámci dotací projektu.

 

Individuální pracovní poradenství a asistence zahrnující možnost rekvalifikačního kurzu (včetně řidičského oprávnění) a pomoc při vyhledávání a udržení legálního zaměstnání na pracovním trhu v ČR. Pracovní poradenství, které je poskytováno v rámci tohoto projektu provádí zkušený pracovní poradce, který na základě individuálního plánu pomáhá klientům projektu najít vhodné rekvalifikace a pracovní uplatnění a kontinuálně je provází v jejich zapojování do pracovního procesu.

 

Asistence při integraci a systematická a dlouhodobá práce s klientem, jejíž cílem je prostřednictvím sociálního poradenství, právních konzultací a osobní asistence napomoci klientovi se lépe integrovat v obci.

 

Osobám s udělenou doplňkovou ochranou, kteří vyhledávají služby komunitního centra InBáze jsou nabízeny pouze aktivity v bodě b) a c). Všechny služby projektu jsou nabízeny klientům komunitního centra InBáze od jeho vzniku v roce 2006 a jsou součástí systému komplexní péče o migranty v jejich procesu integrace do české společnosti. Přidanou hodnotou, kterou komunitní centrum InBáze nabízí mimo rámec tohoto projektu, je nabídka kurzů češtiny, angličtiny, mediační služby dobrovolnického centra, psychoterapeutické poradenství, multikulturní ženské skupiny a přednáškové večery seznamující s reáliemi života v České republice v rámci cykluPoznávej svůj nový domov. Pro ženy a rodiny s dětmi je k dispozici dětský koutek a programy pro děti a rodiny. Zapojení cizince do tohoto systému umožňuje individuální a dlouhodobou sociální práci a napomáhá úspěšnému nalezení a udržení adekvátního pracovního místa a úspěšné integraci do české společnosti.

Dalsi informace o projektu jsou k dispozici zde.

 

 

 

 

Letáky projektu ke stažení: 

Nový domov pro azylanty II.

New Home for Recognised Refugees II.

Новый дом для азилянтов II.

 

Poskytovatel: Evropský uprchlický fond

Doba trvání projektu: 1.1.2012 - 30.6.2013

 

 


Nová témata k diskusi

Nejsou dostupné žádné diskuse.

Donoři

Evropská unie

Neziskové organizace

Centra na podporu integrace cizinců

Integrační centrum Praha

Sdružení pro integraci a migraci

Poradna pro integraci

Centrum pro integraci cizinců

Sdružení občanů zabývajících se emigranty

Organizace pro pomoc uprchlíkům

InBáze o.s.

Charita Česká Republika

META o. s. - Sdružení pro příležitosti mladých migrantů

migraceonline.cz

Cizinci v České republice - webová stránka státní správy

Ukrajinská iniciativa v České republice