Vyhledávání:


Odpovědi na časté otázky

Pracovní migrace

Rady pro život v ČR

Další informace

Diskusní fóra

Doporučujeme

Mezinárodní organizace pro migraci je pouze správcem těchto stránek. Neprovádí kompletní poradenství spojené obsahem www.domavcr.cz.

Obraťte se prosím na IOM v otázkách poradenství ohledně pobytových otázek a návratů do země původu; a na partnery z neziskových organizací v dalších otázkách dle adresáře kontaktů.


Ikonka Mezinárodní organizace pro migraci

 


Novinky » Poradenství, jazykové vzdělávání, informování a asistence migrantům z třetích zemí ; Centra pro Integraci Cizinců

Poradenství, jazykové vzdělávání, informování a asistence migrantům z třetích zemí ; Centra pro Integraci Cizinců

24. březen 2011 | počet zobrazení: 8788

Poradenství, jazykové vzdělávání, informování a asistence migrantům z třetích zemí, se zřetelem k potřebám pracovních migrantů ve Středočeském kraji a v Praze

 

Centrum pro integraci cizinců realizuje nový projekt, který nabízí jazykové vzdělávání (nízkoprahové kurzy češtiny), bezplatné poradenství, asistenci a informační aktivity cizincům ze třetích zemí žijícím v regionu středních Čech a v Praze. Projekt je podpořen Ministerstvem vnitra a Evropským sociálním fondem pro integraci státních příslušníků třetích zemí. Je tedy zaměřen na cizince z tzv. třetích zemí s legálním pobytem v ČR (dlouhodobý pobyt, přechodný pobyt jako rodinný příslušník, trvalý pobyt) a zejména na pracovní migranty. Základní informace jsou poskytovány cizincům bez ohledu na druh pobytu.

           

Cizincům nabízíme sociální poradenství i asistenci při jednání s institucemi a úřady, pracovní poradce pomáhá klientům při vyhledávání zaměstnání a kontaktování zaměstnavatelů. V rámci projektu bude uskutečněno pět informačních seminářů pro cizince a budou vytvořeny 3 nové informační materiály jako doplnění existujícího infoservisu pro cizince. U vybraných aktivit zajišťujeme klientům hlídání dětí a v případě potřeby tlumočení.

 

Sociální a pracovní poradenství je poskytováno na několika místech v regionu - zejména v Kolíně, Kutné Hoře, Mladé Boleslavi. Poradenství může být poskytováno i v jiných místech v terénu podle potřeb cizinců, nebo v poradně v Praze.

 

Z prostředků projektu jsou hrazeny nízkoprahové kurzy češtiny, které na jaře 2011 probíhají v Kolíně, Kutné Hoře a Praze 11 (více informací na www.cicpraha.org – záložka „čeština“).

 

V případě jakýchkoliv dotazů se obracejte na pracovníky Centra pro integraci cizinců na tel. čísle 222 360 452 (poradna v Praze), nebo 774 866 838 (poradny ve Středočeském kraji).

                                                                                                             


Nová témata k diskusi

Nejsou dostupné žádné diskuse.

Donoři

Evropská unie

Neziskové organizace

Centra na podporu integrace cizinců

Integrační centrum Praha

Sdružení pro integraci a migraci

Poradna pro integraci

Centrum pro integraci cizinců

Sdružení občanů zabývajících se emigranty

Organizace pro pomoc uprchlíkům

InBáze o.s.

Charita Česká Republika

META o. s. - Sdružení pro příležitosti mladých migrantů

migraceonline.cz

Cizinci v České republice - webová stránka státní správy

Ukrajinská iniciativa v České republice