Vyhledávání:


Odpovědi na časté otázky

Pracovní migrace

Rady pro život v ČR

Další informace

Diskusní fóra

Doporučujeme

Mezinárodní organizace pro migraci je pouze správcem těchto stránek. Neprovádí kompletní poradenství spojené obsahem www.domavcr.cz.

Obraťte se prosím na IOM v otázkách poradenství ohledně pobytových otázek a návratů do země původu; a na partnery z neziskových organizací v dalších otázkách dle adresáře kontaktů.


Ikonka Mezinárodní organizace pro migraci

 


Novinky » V Ústí nad Labem funguje centrum na podporu integrace cizinců

V Ústí nad Labem funguje centrum na podporu integrace cizinců

12. červen 2009 | počet zobrazení: 9383

Usazených cizinců v Ústeckém kraji přibývá. Na začátku roku zde žilo 32 046 cizinců, kteří nejsou občany EU. V samotném Ústí nad Labem se jedná o 5 440 osob. Ve srovnání s ostatními kraji České republiky je tak Ústecký kraj na 3. místě v počtu usazených cizinců.

Stále zvyšující se počet cizinců znamená problémy – a to jak na straně migrantů, tak na straně ústecké společnosti. Naše občanské sdružení tuto problematiku řeší již více jak 10 let. Přímo v Ústí nad Labem máme komunitní multikulturní centrum, kde svým klientům nabízíme bezplatné sociální a právní poradenství a snažíme se je i ostatní veřejnost zapojit do dalších vzdělávacích či kulturních programů“, říká ředitel KMC Jan Kubíček.

 

Díky novému projektu „Centrum na podporu integrace cizinců v Ústeckém kraji“ může Poradna pro integraci poskytovat komplexní nabídku služeb, které mají cizincům pomoci se začleněním do všech oblastí běžného života a rozvíjet multikulturalitu české společnosti. Mezi tyto služby patří sociálně-právní poradenství, kurzy českého jazyka, kurzy socio-kulturní orientace, odborné přednášky pro cizince, workshopy, besedy a výstavy pro veřejnost, služby informačního centra, etnické večery a volnočasové aktivity pro děti a dospělé.

 

Služby bude poskytovat PPI v partnerství s Krajským úřadem Ústeckého kraje, Statutárním městem Ústí nad Labem, Oblastním ředitelstvím cizinecké policie Ústí nad Labem a vietnamskou a kurdskou komunitou. Za účasti těchto partnerů a dalších zástupců místní veřejnosti začne působit Poradní platforma pro integraci cizinců v Ústeckém kraji. Projekt je spolufinancován Evropskou unií a státním rozpočtem ČR na základě programu Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí.

 

„Obyvatelé Ústí nad Labem se mohou na začátku září těšit již na 10. ročník multikulturního festivalu Barevná planeta, který bude jako každý rok překážet v centru města“, pokračuje Jan Kubíček. Festival připravuje Poradna pro integraci a je mimo jiné dárce podpořen také z prostředků Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí. Doprovodný program tvoří série 3 etnických pořadů v průběhu roku, na kterých bude prezentována kultura, zvyky a způsob života komunity africké, vietnamské a středního východu. Partnery tohoto projektu jsou Občanské sdružení Berkat, Svaz Vietnamců v České republice a Kurdské občanské sdružení v ČR.

 

 


Nová témata k diskusi

Nejsou dostupné žádné diskuse.

Donoři

Evropská unie

Neziskové organizace

Centra na podporu integrace cizinců

Integrační centrum Praha

Sdružení pro integraci a migraci

Poradna pro integraci

Centrum pro integraci cizinců

Sdružení občanů zabývajících se emigranty

Organizace pro pomoc uprchlíkům

InBáze o.s.

Charita Česká Republika

META o. s. - Sdružení pro příležitosti mladých migrantů

migraceonline.cz

Cizinci v České republice - webová stránka státní správy

Ukrajinská iniciativa v České republice